20.12.05. Pašvaldība atgādina par noteikumiem lietojot pirotehniku.

05.04.2014 14:54
Tuvojas skaisti svētki, kuros ir tradīcija rīkot plašas uguņošanas, bet bieži tas ir ļoti bīstami, ja pirotehniku lieto nepiemērotās vietās, alkohola reibumā, nezināmas izcelsmes pirotehniku un nepildot lietošanas noteikumus. Pirotehnikas lietošanu mūsu valstī reglamentē likumi un noteikumi.
Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir teikts, ka par pirotehnikas izmantošanas kārtības vai izmantošanas ierobežojumu pārkāpšanu var tikt izteikts brīdinājums vai naudas sods līdz 150 latiem. Par pirotehnikas komerciālās aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi juridiska persona, kurai izsniegta speciāla atļauja var tikt uzlikts naudas sods līdz 350 latiem.
Ieroču aprites likums nosaka, kas ir pirotehnika. Noteikts, ka fiziskās personas, kurām ir tiesības iegādāties un izmantot pirotehniskos izstrādājumus ir cilvēki, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu. Viņi var lietot 1. un 2. klases pirotehniskos izstrādājumus. 3. klases pirotehnikas izstrādājumus var iegādāties un lietot personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.
Ministru kabineta noteikumos Nr. 538 teikts, ka pirotehnikas tirdzniecībai tiek izsniegtas īpašas atļaujas. Noteikumos ir aprakstīta pirotehnikas atbilstība konkrētai klasei.
Noteikumos ir punkts par pirotehnikas lietošanu un aizliegumiem. Pirotehniku nedrīkst lietot telpās, ugunsbīstamās vietās, tuneļos un uz ielām, daudzdzīvokļu namu pagalmos, masu pulcēšanās vietās, ja tam nav dota speciāla atļauja.
Savi noteikumi ir arī Daugavpils pašvaldībā. Saistošie noteikumi Nr. 1 paredz, ka par pirotehnikas ierīces izmantošanu sabiedriskās vietās uzliek sodu no 10-30 latiem.
Kārtībai un noteikumu izpildei seko Valsts policija un Daugavpils pašvaldības policija.

Автор: Daugavpils

Автор: Teresa
Добавлено: 21.12.2015 11:30
0

Pro 6. decembris, 2012 Nenorakstīsim Batonu. Viņš tomēr McLaren-ā ienāca, kad tur priekšā bija stbalis Hamiltons. It kā jau formāli neviens 1. numurs neskaitījās, tomēr var pieļaut, ka psiholoģiskā barjera bija + vēl Hamis vienmēr skaitījies komandas mīlulītis. Tagad tikpat neformāli uz 1. numura vietu pārlec Batons. Ja mašīna ies, kāpēc lai šis džeks neatkārtotu 2009.gada rezultātu?

Автор: Christa
Добавлено: 21.12.2015 09:06
0

Ivars Lipskis 6. decembris, 2012 Tas nozīmē, ka tenihsko izmaiņu principā nav un mēs varam gaidīt šīs sezonas atkārtojumu, tikai mazāk interesantā versijā, jo no cīņas par čempiona titulu sevi ir izslēdzis Hamiltons, līdz ar to paliek tikai Fetels un Alonso.Jā, tieši tā, jo es nedomāju, ka Mercedes pratīs pievilkties. Tāpat diez vai Peress būs tikpat labs, cik Hamis. Tātad vienīgais reālais trešais kanditāts uz čempiona titulu ir Kimi.

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha